Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

Kupa e Italisë ndizet në çerekfinale, skuadrat zbresin në fushë mesjavën e ardhshme

Kupa e Italisë ndizet në çerekfinale, skuadrat zbresin në fushë mesjavën e ardhshme
Kupa e Italisë ndizet në çerekfinale, skuadrat zbresin në fushë mesjavën e ardhshme

Me triumfin 6-1 ndaj Salernitanës, Juventus u kualifikua në çerekfinalet e Kupës së Italisë, duke kompletuar edhe 4 çiftet, që do të zbresin në fushë mesjavën e ardhshme.

Kështu gjithçka do të nisë mbrëmjen e të martës, me Fiorentinën që do të presë në “Artemio Franchi” Bolognën surprizë, teksa dy skuadrat do të luftojnë për një biletë për një gjysmëfinale.

Çerekfinalet ndizen të mërkurën, me derbin e kryeqytetit Lazio-Roma, që do të përballen në orën 18:00 në “Olimpico”, ndërsa në mbrëmje vëmendja do të spostohet në “San Siro”, aty ku Milani do të presë Atalantën.

Lexo edhe:

Të enjten Juventusi do të presë Frosinonen për të kompletuar edhe çiftet gjysmëfinaliste, teksa të katër ndeshjet çerekfinale do të transmetohen live dhe ekskluzivisht në ekranin e SuperSport…

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...