Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës/ Prishtina, Drita dhe Ballkani kualifikohen në çerekfinale

Prishtina, Drita dhe Ballkani janë tre skuadrat e radhës që siguruan kualifikimet në çerekfinalet e Kupës së Kosovës. Prishtina vuajti përballë Drenicës, por ia doli të thyente kuqezinjtë pas 120 minutave lojë.

Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1. Kreshnik Uka kaloi miqtë në avantazh pas një ore lojë, por bardhekaltrit fituan një penallti në minutën e gjashtë shtesë, të cilën e ktheu në gol Besnik Krasniqi.

Vendasit gjetën edhe golin e kualifikimit me anë të ganezit Sadam Sulley në minutën e 92-të. Drita shpartalloi 0-5 Fushë Kosovën. Arbnor Muja realizoi një dygolësh, teksa suksesi i thellë i “Intelektualëve” u kompletua nga rrjetat e Cuculit, Simonovskit dhe Jasharit.

Ballkani iu fal golit të Albion Rrahmanit për të kaluar pengesën Malisheva. 21-vjeçari dërgoi topin në rrjetë 11 minuta përpara fundit të ndeshjes, duke kualifikuar ekipin nga Suhareka në tetë ekipet më të mira të Kupës.

Ditën e djeshme u kualifikuan në çerekfinale të Kupës Gjilani, KF Ramiz Sadiku, Ulpiana dhe Onix Banje. Nesër do të luhet Ferizaj-Llapi, sfida e fundit e raundit të 1/8-ve .

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....