Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës/ Prishtina mposht Llapin, Drita me një “këmbë” në finale

Prishtina ka kaluar me sukses ndeshjen e parë gjysmëfinale në Kupën e Kosovës ndaj Llapit, me kryeqytetasit të cilët kanë triumfuar me rezultatin 2-1. Golin e parë për bardheblutë e shënoi ish-lojtari i Kukësit, Gledi Mici i cili në minutën e 36 u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë.

Ndërkohë, po me penallti, Drita barazoi shifrat falë një goli të Ramdanit në minutën e 62, megjithatë vendasit nuk u dorëzuan dhe gjashtë minuta para fundit të takimit gjetën sërish golin e avantazhit me anë të Krasniqit.

Kështu, Prishtina shkon me një avantazh të lehtë në ndeshjen e kthimit e cila luhet më datë 14 prill ndërsa do të kërkojë të sigurojë biletën e finales. Sakaq, më të lehtë ia ka bërë punën vetes, Drita e cila triumfoi në shtëpi me rezultatin e pastër 3-0 ndaj skuadrës së Ramiz Sadikut.

Vendasit i realizuan të tre golat në 45-minutat e para të sfidës, teksa ulën ritmin në të dytën, megjithatë duken të sigurt për kualifikimin në finale edhe pse duhet të luajnë ndeshjen e kthimit pas gjashtë ditësh.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....