Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Shqipërisë

Kupa e Shqipërisë, hidhet shorti i gjysmëfinaleve

Kupa e Shqipërisë
Kupa e Shqipërisë

Është hedhur paraditen e të martës shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, aty ku Vllaznia, Egnatia, Tirana dhe Kukësi janë skuadrat e mbetura ende në garë për të ngritur lart trofeun e dytë më të rëndësishëm në vend.

Në fazën gjysmëfinale Kukësi do të përballet me Tiranën, me sfidën e parë që do të zhvillohet në “Kukës Arena”, ndërsa Egnatia do të përballet me Vllazninë, me ndeshjen e parë që do të luhet në Rrogozhinë.

Një përballje mjaft interesante kjo mes rrogozhinasve dhe Vllaznisë, dy skuadra që momentalisht mbajnë vendin e parë dhe të dytë në kampionat dhe do të duelojnë deri në fund edhe për titullin kampion.

Lexo edhe:

Nga ana tjetër, Kupa mbetet një dritare Europe për Kukësin, që është me një këmbë në Kategorinë e Parë, por edhe për Tiranën, ndonëse bardheblutë janë pranë edhe vendit të katërt, që do t’i lejonte të garonin në “Final Four” për titullin kampion.

Sfidat e para gjysmëfinale do të luhen më 3 prill, ndërsa ndeshjet e kthimit tri javë më vonë, më 24 prill, për të kulmuar më pas me finalen e madhe.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...