Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Shqipërisë

Kupa e Shqipërisë, përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste

Kupa e Shqipërisë
Kupa e Shqipërisë

Në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Goglat vendosën përballë Vllazninë me Egnatian ndërsa në krahun tjetër, Tirana do të përballet me Teutën. Kujtojmë se shkodranët janë kampionët në fuqi të kompeticionit të dytë për nga rëndësia në vend dhe do të kërkojnë ta ruajnë këtë status.

Lexo edhe:

  1. Tudor “shigjeton” Serinë A: Liga franceze më e fortë!
  2. Jo vetëm Ancelotti, Ronaldo sugjeron edhe një tjetër legjendë për Brazilin
  3. Pësoi shtatë gola, portieri i gëzohet fanellës së Messit: Nuk e heq as në gjumë!
  4. Goditje në merkato, Juventus pas yllit të Bayern Munich

Ndeshjet e para do të zhvillohen më 26 prill ndërsa të kthimit do të luhen më datë 11 maj, ndërsa finalja është parashikuar të luhet më datë 1 qershor.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...