Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Shqipërisë

Kupa e Shqipërisë/ Sfida e parë vendimtare, Apolonia eliminon Besëlidhjen

Apolonia është ekip i radhës që siguron kualifikimin në raundin e 1/8-ve në Kupën e Shqipërisë. Fierakët barazuan 1-1 takimin shtëpiak ndaj Besëlidhjes, por kaluan më tej falë suksesit 1-3 në Lezhë.

Skuadra mike mbylli pjesën e parë në avantazh falë golit të shpejtë të Eduard Shehut, por Apolonia barazoi shifrat 12 minuta përpara fundit të takimit nëpërmjet nigerianit Ndubuisi Francis Eneh. Në fund festoi ekipi fierak, që në turin pasardhës do të përballet me fituesin e çiftit Labëria-Kukësi.

Sa i përket kampionatit në Kategorinë e Parë, Apoloninë e pret një përballje shumë e fortë në fundjavë përballë Dinamos kryesuese, sfidë që do të zhvillohet në fundjavë në “Loni Papuçiu”.

Kupa e Shqipërisë
Ndeshja e dytë, raundi i 1/16-ve

Apolonia-Besëlidhja 1-1 (3-1)
(Eneh 78′ / Shehu 9′)

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...