Kupa e Shqiperise

Kupa shkon në Kukës, Tirana e mbyll me zhgënjim sezonin

Kupa e Shqipërisë është e Kukësit. Për herë të dytë në histori, skuadra verilindore triumfon në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm në vend, pasi mposhti 2-1 në finale Tiranën, që mbyll kështu me zhgënjim një sezon plot dritëhije, pasi vetëm pak ditë më parë, në javën e fundit të kampionatit, siguroi matematikisht qëndrimin në Superiore. Fiton trofeun e dytë me Kukësin trajneri Ernest Gjoka, që dy vite më parë e udhëhoqi ekipin verilindor drejt titullit të parë kampion.

Tirana e nis shumë keq takimin, e paaftë për t’u vendosur mirë në mbrojtje. Pa u mbushur 4 minuta lojë, Kukësi gjeti golin e epërsisë me Vasil Shkurtajn, që shfrytëzoi topin e mbetur në zonë pas shpërthimit të Valdet Ramës dhe ndërhyrjes së Likes ndaj gjuajtjes së Reginaldos. Vetëm tre minuta më vonë, sulmuesi i ardhur nga Luftëtari humbi një rast të pastër, me portierin Lika që u bë heroi i bardhebluve.

Dominimi i Kukësit vijoi gjatë gjithë pjesës së parë, sidomos në minutat e fundit kur Melo dhe Shkurtaj nuk arritën të finalizonin aksionet e verilindorëve.

Tirana e nis me tjetër marsh pjesën e dytë, madje e gjen rrjetën me Ngo, por është i vëmendshëm anësori që sinjalizon për pozicion jashtë lojë. Gjithsesi, bardheblutë e konkretizuan dominimin në fillim të këtij fraksionin me golin e Michael Ngo, që u ndihmua edhe nga devijimi i Cuculit, për të mposhtur Stivi Frashërin.

Reagimi i Kukësit pas këtij momenti ishte i menjëhershëm. Falë cilësisë së Valdet Ramës në krahun e djathtë dhe bashkëpunimit të Shkurtajt, Reginaldo devijoi me magji pasimin e shokut të tij sulmues, duke e lënë të palëvizur portierin Lika, 1-2.

Tenton me të gjitha mundësitë Tirana për të barazuar rezultatin, rrezikon sidomos me Ngonë me një goditje e kokë, por rezultati mbeti i pandryshuar e për rrjedhojë festa në fund ishte e gjithë për Kukësin, që përmbylli me trofe një sezon të vështirë, të cilin në kampionat e mbylli si nënkampion i vendit.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency