Kupa e Shqiperise

Tirana-Vllaznia, Kupa rikthen “klasiken” e futbollit shqiptar

Kupa e Shqipërisë kthen futbollin e madh, me duelin ndërmjet Tiranës dhe Vllaznisë, që për të parin vit në histori i mungoi kampionatit elitar. “Klasikja” ndërmjet dy prej emrave më të mëdhenj në vend është padyshim sfida më interesante e turit të 1/8-ave, ku në lojë janë jo vetëm objektivat sezonalë të skuadrave, por edhe krenaria.Prej fillimit të sezonit te Tirana ambiciet janë të qarta, rikthimi i menjëhershëm në Superiore dhe fitimi i Kupës, si rruga e vetme për të luajtur sërish në Europë. Një mënyrë për ta mbyllur edicionin me trofe dhe mbi të gjitha që të sigurohen të ardhura për arkat e klubit, por edhe të promovohen lojtarët me synimin e të tjera shitjeve të rëndësishme pas atyre të Mervejl e Akuah.

Përballja me Vllazninë ka qenë gjithmonë e veçantë për bardheblutë. Megjithatë “hakmarrja” për finalen e luajtur gjatë kampionatit të kaluar, ku në Loro Boriçi shkodranët siguruan mbijetesën, shihet si një tjetër arsye që Tirana të kërkojë triumfin.Rrotacioni që Ze Maria përdori në kampionat gjatë fundjavës së kaluar është tregues se gjatë gjithë këtyre ditëve përqendrimi ka qenë të sfida e Kupës. Në anën tjetër Vllaznia paraqitet më e qetë, pas dy fitoreve radhazi në kampionat.

Ecuria pozitive e skuadrës së Gjokës në kampionat i shërben mbi të gjitha kësaj ndeshje, me kuqeblutë që do të luajnë për të ecur sa më larg dhe të largojnë nga rruga një rival direkt. Një “Klasike” e vërtetë për skuadrat dhe tifozët, ata që janë më të ndjeshmit në duele të këtyre përmasave. Takimi është këtë të mërkurë, ora 18:00 në Selman Stërmasi dhe do të transmetohet live në Supersport. Spektakli, i garantuar!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency