Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Kur do rinovojë Ibrahimovic, një klub italian tenton mbrojtësin e kampionëve

Rinovimi me Paolo Maldinin dhe Frederic Massaran do të pasohet nga ai i Zlatan Ibrahimovic. Konfirmimi i drejtuesve ka lehtësuar 40-vjeçarin, i cili ka pranuar të zgjasë bashkëpunimin me kampionët e Italisë me një pagë “simbolike”.

Sulmuesi suedez do të përfitojë 100 mijë euro në muaj nga kontrata e re me kuqezinjtë, teksa në akordin mes palëve janë përfshirë bonuse të rëndësishme sa i përket ndeshjeve, golave dhe trofeve.

Për t’u zgjidhur kanë mbetur disa detaje të vogla, teksa java e ardhshme pritet të sjellë firmën e Ibrahimovic. Lideri i Milanit po punon fort për t’u rikthyer sa më shpejt.

Operacioni i kryer më 25 maj do e mbajë jashtë fushave për disa muaj. Objektivi i Ibrës është të jetë gati në vitin 2023, teksa shpreson të luajë në finalen e Superkupës së Italisë ndaj Interit (18 janar).

Ndërkohë, Fiorentina po tenton Simon Kjaer. Mbrojtësi danez pësoi një dëmtim të rëndë dhjetorin e kaluar, por ai është rikuperuar plotësisht dhe mezi po pret të nisë përgatitjet për sezonin e ri (4 korrik).

Klubi nga Firence beson shumë te eksperienca e 33-vjeçarit dhe ka kërkuar informacion nga kampionët e Italisë, të cilët kanë rikthyer përgjigje negative, duke mos e menduar në asnjë moment largimin e mbrojtësit.

Disa emra po lidhen me merkaton e Milanit. Një ndër objektivat është Hakim Ziyech, sulmuesi i djathtë i Chelsea. Marokeni ka shprehur dëshirën për t’u bashkuar me klubin italian. Maldini-Massara po bisedojnë me drejtuesit anglezë.

29-vjeçari pritet të zbarkojë nën urdhrat e Piolit në huazim me detyrim blerje nga Milani për një shumë që nuk është përcaktuar akoma. Raportet mes dy klubeve janë të shkëlqyera dhe në Milanello kanë besim tek arritja e akordit.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...