Serie A

Kura “Gattuso” ka funksionuar, Napoli synon rinovimin me Hysajn

Jetë e re në Napoli për Elseid Hysajn. Kura “Gattuso” ka funksionuar, i ka bërë mirë skuadrës dhe në veçanti mbrojtësin anësor shqiptar. Shkodrani ishte thuajse i larguar nga skuadra napolitane me Carlo Ancelottin trajner (vetëm tri ndeshje nga minuta e parë), ndërsa sot është kthyer pikë referimi në mbrojtje, aq sa Gattuso e ka aktivizuar titullar në 9 nga 13 takimet e zhvilluara.

Një vlerësim që mund të ndryshojë gjithçka, edhe të ardhmen e 26-vjeçarit kuqezi, që me Gattuson ka rigjetur aktivizimin në vazhdimësi dhe sigurinë, pas një periudhe kur ishte i lënë mënjanë nga Ancelotti.

Sipas “Il Mattino”, klubi i Napolit po mendon rinovimin e kontratës me shkodranin, me praninë e të cilit në formacion skuadra ka më shumë ekuilibra në fushë.

Në analizën e “Il Mattino” shkruhet se nuk është e lehtë sot të gjesh në treg një anësor cilësor me vlerë 20-25 milionë euro (kaq vlerësohet Hysaj) dhe pas marrëdhënieve të ngrira gjatë verës së kaluar, duket se po shkohet drejt rinovimit të kontratës, me aktualen që përfundon në verë të vitit të ardhshëm. Nëse Napoli nuk e zgjidh çështjen e Hysajt pa nisur sezoni i ri, mund ta humbasë pas një viti me parametër zero.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency