Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Kurrë tek Interi! Nuk jam si Calhanoglu, e dashuroj Milanin”

Ismaël Bennacer po e merr veten nga dëmtimi i rëndë që pësoi në gjysmëfinalen e parë të Champions League kundër Interit. Mesfushori algjerian, një nga pikat më të forta të skuadrës së Stefano Piolit, kujton verën e vitit 2017. Kur u transferua nga Empoli te Milani për 17.2 mln euro.

Firmosa përpara nisjes së pushimeve. Klub i nivelit të lartë, por në fillim ti nuk arrin ta kuptosh madhështinë e Milanit. Vëllai im i madh është tifoz i çmendur i Milanit, por nuk ishte ky shkaku pse zgjodha kuqezinjtë. Unë dëgjoj dhe pastaj vendos.

Milani është një klub i jashtëzakonshëm, nisur nga organizimi dhe njerëzit. Gjithçka është e pabesueshme. E ndjej historinë e këtij klubi, peshën e fanellës gjithashtu. Kjo është arsyeja pse unë jap gjithçka në fushë, sepse e dua Milanin“.

Më pas një koment për kalimin e turkut Hakan Calhanoglu tek Interi, ndërkohë që Bennacer as që e imagjinon që një ditë mund të veshë fanellën e rivalëve të përjetshëm.

Lexo edhe:

Unë nuk dija asgjë, e mora vesh në fund kur u sëmur Eriksen. Hakan donte të qëndronte te Milani, por më pas nuk e di se çfarë ndodhi. Ndoshta nuk u arrit marrëveshja e rinovimit.

Ne jemi miq, por në fushë nuk ka miq. Aq më tepër në një derbi. Nuk arrija ta besoja kur mora vesh transferimin e tij tek Interi. Personalisht unë nuk do e bëja kurrë një veprim të tillë, sepse e respektoj shumë Milanin.

Interi mund të më ofrojë gjithçka, por jo. E dua Milanin, e dua këtë klub. Nuk do të thotë se do të qëndroj këtu gjithmonë, nuk e di se çfarë do të ndodhë në të ardhmen, por nuk do të shkoj kurrë tek Interi“, u shpreh 25-vjeçari.

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...