Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kushte ç’njerëzore, lojtarët e Brazilit me maska oksigjeni në Bolivi

Brazili barazoi 0-0 ndaj Bolivisë në sfidën e parafundit në elimintoret e Botërorit Rusi 2018. Por me Seleçaon që e kishte siguruar që më herët kualifikimin në Kupën e Botës, ky barazim mund të konsiderohet një rezultat shumë i mirë, për vetë faktin se Neymar me shokë luajtën në kushte ç’njerëzore në La Paz.

5-herë kampionët e Botës e kishin shumë të vështirë të luanin në një stadium me një lartësi prej rreth 3600 metrash mbi nivelin e detit dhe në përfundim të takimit vendosën maskat e oksigjen-it për tu mbushur me ajër pasi kishin probleme me frymëmarrjen.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...