Connect with us

Hi, what are you looking for?

MotoGP

Kushtet e vështira të motit, anulohet gara e sprintit në Philip Island

Gara e sprintit në Çmimin e Madh të Australisë në Moto GP, e planifikuar për këtë të diel, u anulua për shkak të motit të keq.

Organizatorët kishin paralajmëruar që të premten se e diela do të ishte një ditë e vështirë në Philip Island, dhe kështu gara kryesore u zhvendos për të shtunën.

Lexoni edhe:

Era e fortë madje ndikoi në kushtet e sigurisë së pilotëve dhe çoi në anulimin e garës së sprintit në Moto GP dhe në ndërprerjen e garës Moto2 në mes, në një kohë kur tashmë kishin ndodhur dhjetë përplasje.

Pilotët u larguan duke biseduar dhe firmosur autografe me tifozët që duruan shiun.

 

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...