Futboll

Kushti i çuditshëm i Rabiot, rrezikon transferimin e tij te Barça

E pabesueshme, por e vërtetë. Pas shumë spekulimeve të merkatos për transferimin e francezit Rabiot nga PSG tek Barcelona, ai që projektohej si një operacion i besueshëm, rriskon të mos realizohet. Kleçka në këtë rast është vetë protagonisti i këtij operacioni, Adrien Rabiot, i cili kërkon të largohet nga klubi parizien për të kaluar në “Camp Nou”, por sipas kushteve të tij.

Në këtë kontekst mesfushori 23 -vjeçar do të pranojë të mbajë veshur fanellën e katalanëve vetëm nëse kontrata do të shkruhet sipas disa kërkesave specifike të tij, që tingëllojnë deri diku arrogante për moshën e tij të re dhe klubin për të cilin flasim.

Por nga një personazh si Rabiot, që verën e shkuar refuzoi ofertën e Didier Dechamps për të qenë pjesë e listës së rezervave në Kombëtaren franceze, duke humbur shansin për të qenë kampion bote, një fakt i tillë edhe mund të pritej.

Siç raporton e tabloidi “Sport”, edhe pse nuk ka ndodhur më parë, Rabiot kërkon të integrojë në kontratën e tij më blaugranat një klauzolë që i jep siguri taktike, pasi francezi kërkon që nëse bëhet pjesë e organikës së Barçës, të mos luajë asnjëherë si një mesfushor i tërhequr, pra në rolin e Busquets.

Edhe në të shkuarën parizienët kanë patur disa probleme të ngjashme me 23-vjeçarin që insistonte për të mbajtur vetëm rolin e tij në vendosjen në fushë. Asnjë klub nuk do ta pranonte lehtësisht një klauzolë si kjo që kërkon Rabiot, pasi disa vendime i takojnë vetëm trajnerit dhe për këtë arsye nuk mund të marrësh një përforcim që imponon kushte kategorike ndaj numrit 1 të stolit e që për pasojë do të mund të krijonin edhe pakënaqësi ndër lojtarët e tjerë.

Në pamje të parë Barcelona nuk duket se është e gatshme të plotësojë kriteret e Rabiot, çka do të hapte një tjetër pistë për ta, duke synuar shërbimet e holandezit Frenkie de Jong, që si pjesa më e madhe e futbollistëve, për të mbajtur veshur fanellën e një klubi si Barcelona, ndoshta do të pranonte të luante edhe në portë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency