Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Kushton 10 mln €, Milani i fiksuar pas sulmuesit shqiptar

E ardhmja e Edon Zhegrovës lidhet me Serie A. Milani e ndjek prej kohësh sulmuesin e djathtë, por lojtari i talentuar dardan pëlqehet shumë edhe nga Napoli.

24-vjeçari aktivizohet me Lille në Ligue 1, klub me të cilin kuqezinjtë nga Milano kanë prej kohësh marrëdhënie të shkëlqyera.

Nga Lille janë siguruar përforcime fantastike si Rafael Leao dhe portieri Mike Maignan. Zhegrova numëron 4 gola dhe 5 asiste gjatë këtij sezoni me skuadrën franceze.

Lexo edhe:

 

Shtypi italian shkruan se Zhegrova cilësohet nga dyshja Maldini-Massara si investimi i duhur për krahun e djathtë të sulmit të skuadrës së Piolit.

Lojtari dardan, autor i 28 ndeshjeve dhe 3 golave me përfaqësuesen e Kosovës, pëlqehet për teknikën e lartë dhe aftësitë dribluese në lojën një kundër një.

Zhegrova është një sallaks të cilit i pëlqen të niset në të djathtë, por mund të bëjë mirë edhe në krahun tjetër. Edhe pse atje është i paprekshëm Leao.

11 vite më parë, Zhegrova bëri një provë te Milani, por kalimi te “Djalli” nuk u realizua për arsye burokratike. Kartoni i tij vlerësohet 10 milionë euro nga drejtuesit e Lille.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...