Ligue 1

“Kushton 90 milionë €”, PSG nxjerr në shitje yllin e sulmit

Neymar mban rekordin e transferimit më të shtrenjtë në historinë e futbollit. PSG pagoi 222 milionë euro në arkat e Barcelonës pesë vite më parë dhe braziliani vijoi karrierën në kryeqytetin francez.

Shumë është folur për një rikthim të sulmuesit brazilian në “Camp Nou” gjatë këtyre viteve, teksa tifozët e PSG-së e kanë humbur durimin, duke e shpallur si një nga lojtarët më të padëshiruar.

Kampionët e Francës do të humbasin Kylian Mbappe si lojtar të lirë dhe pritet të sakrifikojnë edhe Neymar. Sky Sports UK raporton se Nasser Al-Khelaifi, presidenti i PSG-së, kërkon 90 milionë euro për të lënë të lirë Neymar.

Champions League vijon të mbetet ëndrra dhe objektivi i madh i PSG-së, që për sezonin e ardhshëm pritet t’i besojë pankinën Antonio Contes, me italian që cilësohet si pasuesi perfekt i Maurizio Pochettinos.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency