Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Kushton mbi 100 mln €, dëshiron transferimin te Real Madrid

Josko Gvardiol ishte një nga mbrojtësit më të mirë në Botërorin Katar 2022. 21-vjeçari ishte një nga surprizat e Kroacisë, që e mbylli Kupën e Botës me medalje të bronztë.

Gvardiol po luan sezonin e dytë me Leipzigun në Bundesligë, që me shumë mundësi do të jetë edhe i fundit për të. Shumë klube të mëdha europiane po e ndjekin prej kohësh.

Lexo edhe:

  1. Cikalleshi: Ndeshja më e vështirë me Poloninë, të mësojmë nga e shkuara
  2. “Pse sheh?” Mourinho sherr me presidentin e Lazios, Lotito: Po ti kush je?
  3. Ish-arbitri sulmon VAR-in: Vendosi ndeshjen Inter-Juve, duhet të mbajnë përgjegjësi
  4. “Xhaka është treguar fenomenal”, Arteta: I thashë se do të shënonte

Në Gjermani theksojnë se dëshira e lojtarit nga Zagrebi është të transferohet te Real Madrid. Por problem mbetet fakti nëse “Los Blancos” janë gati të investojnë më shumë se 100 milionë euro për një qendërmbrojtës.

Gvardiol ka oferta edhe nga klube të Premier League, që janë gati të plotësojnë dëshirat e tij dhe të drejtuesve të Leipzigut.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...