Kategoria Superiore

Ky Partizan ka karakter, derbi tregues i qartë!

Suksesi në derbi jo vetëm që e konfirmoi në krye të klasifikimit Partizanin, por gjithashtu tregoi se të kuqtë janë një skuadër me karakter të fortë,pasi në ndeshjen më të ndezur të sezonit arritën të fitonin me përmbysje. Në javën e 15-të të kuqtë regjistruan suksesin e 11-të sezonal, duele në të cilat kanë kaluar gjithmonë të parët në avantazh. Madje të vetmin barazim që kanë, atë me Laçin e kanë pa gola, ndërkohë që sa herë kanë pësuar gol të parët janë mundur,dy herë ndaj Skënderbeut dhe një herë ndaj Flamurtarit.Në derbin ndaj Tiranës formacioni i Skënder Gegës arriti një fitore me përmbysje, pasi ishin bardheblutë ata që kaluan të parët në avantazh me anë të Grent Halilit. Gjithkush mendoi se kjo do të ishte humbja e 4-t sezonale për Partizanin por në fakt nuk erdhi. Djemtë e Gegës treguan forcë karakteri duke përmbysur sfidën e sfidave, një duel që kërkon pikërisht karakter të fortë për t’ia dalë mbanë. Madje zgjidhja erdhi nga stoli duke treguar që resurset tek 15 herë kampionët nuk mungojnë. Një sinjal i fortë për rivalët dhe kampionatin, për më tepër që Partizani ka krijuar tashmë një diferencë të konsiderueshme me ndjekësit, duke u profilizuar si rivali kryesor për titullin kampion. Në fundjavë duhet një tjetër provë karakteri dhe nëse djemtë e Gegës e kalojnë me sukses transfertën ndaj Teutës atëhere titulli nuk është thjesht një ëndërr për Partizanin, por një realitet i prekshëm më shumë se kurrë këto vite.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency