Tenis

Kyrgios eliminon Nadal nga Acapulco, spanjolli e akuzon për lojë të pistë!

Rafael Nadal është eliminuar në raundin e tretë të turneut të Acapulco, duke e mbyllur aventurën në tokën meksikane me një fitore e një humbje. Tenisti spanjoll u eliminua nga australiani Nick Kyrgios, një ndeshje që zgjati 3 orë dhe u vendos në setin final. Nadal fitoi me lehtësi 6-3 setin e parë dhe më pas erdhi përmbysja e “djaloshit të keq”, siç njihet ndryshe Kyrgios.

Australiani fitoi dy setet e tjera në “tie break” me rezultatin 7-6. Gjithsesi, sipas Nadal, sjellja e Kyrgios nuk ishte e mirë, pasi nuk tregoi respekt karshi tij dhe publikut. Disa herë gjatë ndeshjes Kyrgios kërkoi ndihmën e stafit mjekësor, duke ndalur hovin e tenistit spanjoll. Madje dukej sikur Kyrgios do të braktiste ndeshjen, por ai e vijoi atë dhe fitoi.

“Nuk pati respekt për veten e tij, për mua dhe publikun me veprimet e tij”, tha Nadal pas ndeshjes, që tha se mënyra se si u soll australiani gjatë lojës nuk ishte korrekte në fushë. Nuk mungoi replika e Kyrgios, që tha: “Të gjithë jemi të ndryshëm. Rafa nuk më njeh, ndaj nuk e dëgjoj aspak atë që thotë”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency