Connect with us

Hi, what are you looking for?

Quiz

LA Casa de Quiz/ Blerandi mposht Gjulion dhe kalon në raundin pasardhës

LA Casa de Quiz ka përmbyllur puntatën e shtatë, teksa Blerandi Demko mposhti me diferencë (23-11) kundërshtarin e tij, Gjulion. Blerandi e mosir avantazhin që në fillim duke e menaxhuar më së miri atë, ndërkohë që e fitoi garën pa qenë nevoja e rubrikës së fundit për shkak se ishte shkëputur me pikë.

Në rolin e trajnerit për Blerandin ishte arbitri Juxhin Xhaja, ndërsa për Gjulion ishte ish-arbitri, Lorenc Jemini. Në këtë formë, Blerandi fiton të drejtën për të kaluar në raundin pasardhës që do të nisë në vjeshtë dhe do të vazhdojë deri në nëntor. Konkurrentët të cilët kanë kaluar në raundin pasardhës janë Blerim Zenuni, Dorjan Terziut, Jurgen Mirakës, Iseldi Balës, Erjoni dhe Mireli.

Ndërkohë, vlen të theksohet se në këtë fazë ka mbetur ende një puntatë për t’u zhvilluar e programuar për ditën e premte, në orën 17:30 në Supersport 1.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...