Connect with us

Hi, what are you looking for?

Quiz

LA Casa de Quiz, Erjoni mposht Euglenin dhe kalon në raundin pasardhës

LA Casa de Quiz ka përmbyllur puntatën e gjashtë, teksa në përballjen mes Erjonit dhe Euglenit, ai që festoi ishte ai i pari. Erjoni ia doli ta fitonte lojën pa e vendosur asnjëherë në diskutim atë, ndërsa festoi ende pa u luajtur dy rubrikat e fundit falë pikëve që mblodhi në rubrikat paraardhëse. Rezultati përfundimtar ishte 44-22, rekord i ri pikësh për quizin.

Në këtë formë, Erjoni i bashkohet pesë fituesve të mëparshëm të quizit si Blerim Zenuni, Dorjan Terziut, Jurgen Mirakës, Iseldi Balës dhe Mirelit teksa do të luajë sërish në fazën finale të quizit që do të zhvillohet në vjeshtë. Kujtojmë se në këtë fazë, kanë mbetur për t’u zhvilluar edhe dy puntata të tjera, e radhës të mërkurën dhe më pas të premten.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...