Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

La Casa de Quiz/ Zbulohet çerekfinalisti i radhës, Erdo avancon në fazën çerekfinale

Mbrëmjen e së premtes, nën moderimin e Gjergji Stefës, u zhvillua puntata e radhës në quizin sportive “La Casa de Quiz”. Teksa po zhvillohet faza e 1/8-tave, u përballën Jorgo Vaskali dhe Erdo Dule teksa sfida mes dy të rinjve ishte mjaft e luftuar dhe konkurrentët nuk patën diferenca të mëdha ndërsa u desh pyetja e fundit, rubrika e enigmës, për të ndarë fituesin.

Ai që triumfoi ishte Erdo Dule (e gjeti edhe rubrikën enigmë) me rezultatin e përgjithshëm 17-32, i cili kualifikohet kështu për në fazën çerekfinale teksa Jorgo Vaskali e mbyll këtu rrugëtimin e tij në quiz. La Casa de Quiz rikthehet të premten e ardhshme si gjithnjë në orën 21:00.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...