Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

La pas Casillasin, a do të mundet Muller ta thyejë rekordin e CR7 në Champions?

Bayerni i Mynhit fitoi sërish në Champions League, këtë herë në shtëpi kundër Galatasaray-t dhe tashmë ka 17 fitore në 17 ndeshjet e fundit të fazës së grupeve. Në dy edicionet e fundit bavarezët grumbulluan të gjitha pikat e mundshme dhe në këtë edicion janë në rrugë të mbarë për të bërë të njëjtën gjë.

Thomas Muller nuk ishte titullar në ndeshjen e fundit, por hyri në lojë në minutën e 40-të për të zëvendësuar Musialën e dëmtuar dhe për të ndihmuar ekipin e tij të siguronte kualifikimin në fazën e 1/8-ve, si dhe vendin e parë në grup.

Lexo edhe: 

Lojtari i Bayernit tani ka 102 fitore në Champions League, duke kaluar Iker Casillasin si lojtari i dytë me më shumë fitore në kompeticion. Ish-portieri spanjoll ka 101 fitore, 87 me Realin e Madridit dhe 14 me Porton.

Rekordin vazhdon ta mbajë Cristiano Ronaldo, i cili ka 115 fitore në ligën e milionerëve me fanellën e Manchester United, Realit të Madridit dhe Juventusit.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...