Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Laçi e bind, sulmuesi i spikatur konfirmon marrëveshjen me kurbinasit

Dejan Zarubica do të mbetet pjesë e Laçit edhe për sezonin e ardhshëm. Sulmuesi malazez duket se ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e klubit laçian për të qëndruar në organikën e kurbinasve të paktën edhe për një tjetër sezon. 29-vjeçari fitoi interesimin e disa klubeve megjithatë në fund vendosi të jetë sërish pjesë e Laçit dhe Abissnet Superiore.

Vetë futbollisti ka shpërndarë në Instagramin e tij një lajm që konfirmon qëndrimin në elitën shqiptare, ndërsa në sezonin e fundit që ishte edhe i pari për Zarubicën në Shqipëri, ai arriti të shënonte tetë gola në 20 paraqitje duke u konfirmuar një lojtar i rëndësishëm për Laçin.

Një dëmtim në fakt e pengoi të regjistronte shifra më të mira, megjithatë një synim i tillë do të mbetet për t’u realizuar në sezonin e ri nga sulmuesi i spikatur.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...