Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Laçi godet në merkato, rikthen Këpucën e Artë të Superiores

Pas rikthimit te fitorja, me Gentian Mezanin në stol, Laçi godet edhe në merkato, duke rikthyer sulmuesin e njohur nga Mali, Saliou Guindo. Ky i fundit ishte pjesë e kurbinasve edhe sezonin e kaluar, ku u shpall edhe golashënuesi më i mirë i Kategorisë Superiore.

Ka qenë vetë klubi kurbinas, që ka njoftuar marrëveshjen me Guindon, i cili do të vihet menjëherë në dispozicion të trajnerit Mezani, teksa bardhezinjtë do të ketë tashmë një armë më shumë për t’u rikthyer në zonën e sipërme të renditjes së Superiores.

Saloiu Guindo shënoi 20 gola sezonin e kaluar me fanellën e Laçit, duke marrë edhe Këpucën e Artë, ndërsa në verë u largua drejt Emirateve të Bashkuara Arabe, por aventura atje nuk i ka shkuar në nivelin e pritshmërive.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...