Kategoria Superiore

Laçi i Europës nis nga Starova dhe të rinjtë

Laçi riniset nga Sulejman Starova. Pavarësisht se u rendit në vendin e 6-të të kampionatit, te Laçi bëjnë llogaritë për pjesëmarrjen në Europa League. Verdiktet e edicionit lanë jashtë Europës kurbinasit, por fakti që Flamurtari nuk është licencuar për shkak të borxheve të mëdha, dhe Skënderbeu pret ende vendimin e KAS-it, bardhezinjtë shohin një dritare për të qenë sërish aty.

Drejtuesit e Laçit kanë vendosur që të nisin përgatitjet më datë 10 qershor, me skuadrën që do të jetë sërish nën urdhrat e Sulejman Starovës. “Bobi” ka marë bekimin e presidentit Pashk Laska për të vijuar në krye të skuadrës të paktën në kompeticionet e UEFA-s, aty ku këtë edicion kurbinasit shpresojnë të lënë gjurmë ashtu si një vit më parë.

Edicioni i ri nuk projektohet vetëm me trajnerin kryeqytetas, por edhe me të rinjtë premtues, ata të cilët kanë qenë baza e këtij grupi. Për momentin, në skuadër ka patur lëvizje në dalje, pasi për të përforcuar grupin drejtuesit e klubit presin vendimin përfundimtar nga KAS-i. Pas emra të tillë si Galic dhe Najdenov, nga Laçi janë larguar sulmuesi Mane si dhe dy të rinjtë Jon Mersinaj dhe Enis Çokaj, të cilëve u ka përfunduar huazimi, duke u rikthyer te Lokomotiva e Zagrebit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency