Kupa e Shqiperise

Laçi i plotë përpara duelit të dyfishtë me Luftëtarin

Pavarësisht se në media drejtuesit e klubit dhe trajneri i Laçit kanë vendosur si objektiv sigurimin sa më të shpejtë të qëndrimit në Superiore, jashtë vëmendjes nuk qëndron as Europa. Rruga më e shkurtër është Kupa e Shqipërisë, një kompeticion të cilin Laçi e ka fituar dy herë në vitet e fundit, dhe tenton sërish të shkojë sa më larg. Në harkun e pak ditëve kurbinasit do të kenë përballë Luftëtarin, në sfidën e kthimit të Kupës dhe në kampionat. Bardhezinjtë shkojnë në transfertën e së mërkurës me avantazhin 3-0 të sfidës së parë, me një këmbë në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Megjithatë ecuria e fundit e Luftëtarit nuk lejon mundësinë për të ulur përqendrimin, për më tepër që kjo sfidë mund të jetë një përgatitje shumë e mirë për duelin e kampionatit në fundjavë. Një tjetër rezultat pozitiv për Laçin është një goditje në aspektin psikologjik për kundërshtarin, pasi përveç ecurisë në Kupë synohet edhe ritmi i lartë në kampionat, për të qëndruar sa më pranë zonës europiane. Trajneri Gentjan Mezani ka të plotë grupin në dispozicion dhe rotacioni i kryer në sfidën ndaj Partizanit është një tregues i qartë se trajneri vlonjat po mendon që të ruajë gjendjen e futbollistëve për të patur mundësinë të shfrytëzojë aftësitë e gjithësecilit në një periudhe ngjeshjeje të sezonit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency