Kupa e Shqiperise

Laçi i Tiranës: I duam të dy trofetë në këtë vit jubilar

Arbi Laçi, drejtori sportiv i Tiranës, tha shortit që do të ishte më mirë nëse gjysmëfinalet do të ishin me ndeshje teke, megjithatë e konsideron pozitiv faktin se takimi i parë do të zhvillohet në fushën kundërshtare.

 “Nuk jemi as të kënaqur, as të mërzitur me shortin. Një gjë e kemi pozitive, që do ta luajmë jashtë ndeshjen e parë. Jemi në garë për të dy objektivat, si në kampionat, ashtu dhe në Kupë. Jemi tri ndeshje larg Kupës dhe pse jo t’i fitojmë të dy trofetë në këtë vit jubilar. Do kishte qenë më mirë të luanim me ndeshje teke në këto gjysmëfinale, pasi elementi fushë nuk është se ka shumë efekt në këto kushte.”

Nga ana tjetër, presidenti i Bylisit, Kapllanaj, e pranoi se Tirana është një kundërshtar i fortë.

“Tirana është ekip i fortë, por dhe ne kemi një grup cilësor dhe po kalojmë një formë të mirë. Normalisht që Kupa është më e afërt për të shkuar në Europë, por nuk do të lëmë pas dore as kampionati. I vetmi zhgënjim që kemi pasur, ka qenë në fillim të vitit, në janar. Kemi pasur një ecuri jo të mirë, me disa lojtarë larg formës fizike. Por me rikthimin e kampionatit, po bëjmë paraqitje të mira dhe shpresoj të vazhdojmë kështu deri në fund”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency