Kategoria Superiore

Laçi kërkon ringritjen, tani ka “aleat” kalendarin

Humbjet me Kukësin e Partizanin dhe në mes një eliminim i hidhur nga Kupa kanë bërë disi të zymtë atmosferën te Laçin. Armando Cungu nuk ka marrë atë që priste nga skuadra e tij, megjithatë vlen të theksohet se bëhet fjalë për një kalendar sfilitës. Në kampionat përballë dy prej pretendentëve të titullit, Kukësit me shumë cilësi dhe Partizanit kampion në fuqi, ndërsa në Kupë fitorja 3-2 nuk ka mjaftuar, pavarësisht se në avantazh 2-0 Laçi ishte shumë pranë një përmbysjeje vërtet të madhe ndaj Bylisit. Megjithatë, teoria e kompensimit thotë se pikërisht kalendari mund të jetë aleati i kurbinasve për t’u rikthyer në korsinë e fitoreve, për të fituar pikë të vlefshme në një klasifikim të ngjeshur për Europën, e mbi të gjitha për të kthyer humorin e duhur për vazhdimësinë.

Javën e ardhshme Laçi udhëton për një transfertë me Flamurtarin, ndërsa më pas pret në shtëpi Luftëtarin. Natyrisht, në futboll asgjë nuk mund të merret e garantuar dhe kurbinasve do t’u duhet të djersijnë në fushë për të marrë rezultatet e shpresuara. Flamurtarin e gjejnë në euforinë e fitores së parë në kampionat dhe me koloninë braziliane tanimë në dispozicion të Troisit për të dhënë kontributin e tyre në skuadër, ndërsa Luftëtari, pavarësisht klasifikimit, mbetet një skuadër që mund të surprizojë këdo. Janë befasuar Kukësi e Teuta, që janë ndalur në barazim nga formacioni i Çoçllit. Megjithatë për Lacin, përballjet me dy skuadrat e fundit të tabelës janë vërtet një “asist” për të mos u humbur.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency