Europa League

Laçi mban gjallë shpresat në Qipro, Bakaj gjen golin me skuadrën bjelloruse

Pas Partizanit e Luftëtarit, që e nisën me humbje aventurën e tyre në këtë sezon të Europa Leagues, në orën 19:00 ishte radha e Laçit të zbresë në fushë, ku u përball me qipriotët e Anorthosisit.

Gjithsesi as bardhezinjtë nuk mundën të bëjnë më shumë në Qipro, ku u përballën me skuadrën e Anorthosis Famagusta. Skuadra e drejtuar nga Besnik Prenga kaloi e para në avantazh, me anë të Hoxhallarit në minutën e 21-të, duke e mbyllur pjesën e parë në avantazhin minimal 0-1.

Gjithsesi qipriotët reaguan mjaft mirë në 45-minutëshin e dytë, duke shënuar dy gola të shpejtë dhe duke përmbysur rezultatin. Por ajo që vlen të përmendet, është fakti se Laçi është skuadra shqiptare që pas ndeshjeve të para, ka më shumë shanse për të siguruar kualifikimin, pasi javën e ardhshme do të përballet në Shqipëri me qipriotët.

Po në të njëjtën orë, bjellorusët e Shakhtar Soligorskut prekën kualifikimin, pasi mposhtën në transfertë uellsianët e Connah, me rezultatin 1-3. Vlen të përmendet se Elis Bakaj e nisi si titullar këtë sfidë për bjellorusët dhe arriti të shënojë golin e dytë në minutën e 34-t.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency