Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Laçi me trajner të ri, presidenti Laska i beson një njohjeje të vjetër

Presidenti i Laçit, Pashk Laska, ia beson drejtimin e skuadrës një njohjeje të vjetër. Pas largimit të malazezit Dejan Vukicevic (ndeshja e fundit e tij në krye të kurbinasve ishte ajo ndaj Egnatias, e humbur 2-0), numri 1 i klubit arrin marrëveshjen me Gentian Mezanin, me të cilin ka punuar dhe gjatë sezonit 2017-2018.

Trajneri vlonjat përvojën e fundit në krye të një skuadre futbolli e ka pasur në periudhën 2019-2021 te Gjilani në Kosovë, ku e humbi titullin kampion në fund vetëm për efekt golaverazhi.

Mezani do të ketë për detyrë të krijojë një stabilitet në rezultate me objektiv final minimumi pjesëmarrjen në Kupat e Europës.

Pauza e kampionatit e ndihmon 43-vjeçarin të njohë në detaje ekipin dhe të jetë gati për ndeshjet e Superiores në përfundim të Botërorit.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...