Kategoria Superiore

Laçi mposht Kamzën, jehona ‘gjëmon’ në Shkodër

Pasi qanë përgjatë gjithë javës, në Shkodër u entuziazmuan sërish në lidhje me mundësinë për të parë skuadrën e tyre mes më të mirave edhe në sezonin e ardhshëm. Vllaznia arriti të fitojë me rezultatin 2-1 ndaj Kukësit, ndërsa dhuratën e vërtetë ia bëri Laçi, që mposhti Kamzën me rezultatin 1-2 dhe bëri që beteja për mbijetesë të vijojë edhe në javën e fundit.

Në ‘Loro Boriçi’ ishte vetëm një numër i paktë tifozësh, që panë Vllazninë të kalonte në disavantazh, pas golit të Balde, por Çinari e Kalaja përmbysën gjithçka në pjesën e parë, duke i dhënë 3 pikët shkodranëve.

Nga ana tjetër, në Kamëz, Reginaldo kaloi në avantazh Laçin që në minutën e dytë, por vendasit arritën të barazojnë vetëm në minutën e 85-të. Gjithsesi skuadra e Mezanit nuk u dorëzua dhe u hodh në sulm, në kërkim të golit të fitores, duke e gjetur atë në minutën e 89’, me anë të sulmuesit Redon Xhixha.

Teuta ndërkohë shpëtoi edhe matematikisht, teksa në sfidën e fundit të sezonit në ‘Niko Dovana’, arriti të triumfojë ndaj Lushnjës me rezultatin tenistik 6-2.

Partizani arriti të marrë një tjetër 3-pikësh, pasi mposhti Flamurtarin në Vlorë me rezultatin 1-2. Të kuqtë shënuan nga një gol në çdo pjesë, fillimisht me Besart Abdurrahimin dhe më pas me Gerhard Prognin, duke bërë që të mbeten në vendin e 4-t, që të çon në Europa League, ndërsa vlonjatët gjetën golin e vetëm në minutat e fundit, me anë të

Në Gjirokastër, Luftëtari preku tashmë ëndrrën Europë, pasi mposhti me përmbysje Skënderbeun, me rezultatin 3-1. Sowe kaloi korçarët në avantazh fillimisht, por skuadra e Hasan Likës shënoi 3 gola me Liçajn, Ramadanin dhe Bregun, duke marrë 3 pikët europiane.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency