Kategoria Superiore

Laçi, ndaj Flamurtarit për vendin e 4-t dhe revanshin e Mezanit

Flamurtari pret në një moment të vështirë Laçin, kundërshtari që këtë edicion i ka marrë 7 pikë në 3 sfida, ku nuk kanë munguar edhe polemikat mbi gjykimin. Në krye të kurbinasve është një emër i njohur në Vlorë, Gentjan Mezani, që karrierën e tij e ka ndërtuar pikërisht në qytetin e lindjes.

Në 3 sfidat e para të këtij sezoni kjo përballje nuk është parë asnjëherë si një mundësi revanshi nga 38-vjeçari i stolit kurbinas, madje as sot nuk konsiderohet si e tillë.

Megjithatë shifrat janë kokëforte dhe pavarësisht modestisë së Mezanit për ta vlerësuar thjesht si një ndeshje të rëndësishme për zonën europiane, ky 90-minutësh vlen shumë edhe për të në aspektin personal.

Në Vlorë nuk i besuan duke e larguar sezonin e kaluar me Flamurtarin që ishte në vendin e 7 dhe me probleme të shumta menaxhimi, për ironi, fati e do që të mërkurën të ketë mundësi t’i japë një shuplakë për të vulosur një tjetër sezon zhgënjyes të kuqezinjve.

Laçi i tij synon të konfirmohet në vendin e 4-t, ndërkohë që Mezani në një fund sezoni të ethshëm dhe me shumë polemika, kërkon t’u tregojë vlonjatëve, tifozëve dhe drejtuesve se nuk ishte ai e keqja e skuadrës edicionin e kaluar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency