Conference League

Laçi nuk kërkon të ndalet, synon mrekullinë edhe ndaj rumunëve!

Laçi e meritoi plotësisht kalimin në fazën e dytë kualfikuese të “Conference League”. Kurbinasit edhe pse fituan në shtesë 3-0 kundër Podgoricës e dominuan ndeshjen dhe mund të kishin realizuar disa gola brenda 90 minutave, tashmë bardhezinjtë i pret një detyrë e vështirë sepse kundërshtari rradhës është i fortë.  Universitatea Craiova që këtë të enjte do të zbresë në Elbasan Arena e mbylli edicionin e fundit të kampionatit rumun në vendin e 3-të, por arritja më e madhe ishte fitimi i Kupës së Rumanisë dhe më pas në Korrik triumfoi dhe në Superkupë duke mposhtur me penallti Cluj-in. Nuk do të jetë e thjeshtë edhe për shkak se ekipi i drejtuar nga ish trajneri i AEK e Panathinaikos, greku Ouzunidis, është më përpara me përgatitjet, madje kampionati rumun e ka ngritur siparin me Craiovën që e nisi me një fitore 1-0.

Ndërkohë që do të rikthehet në Shqipëri në rolin e ndihmës trajnerit tek Craiova, ish-mesfushori i famshëm i kombëtares, lezhjani Bledar Kola. Në “Elbasan Arena” skuadra e Shpëtim Duros do të ketë një mision të vështirë, por jo të pamundur. Formacioni është i konturuar dhe tekniku nuk ka mungesa të rëndësishme. Ardit Deliu, Shehu e Lushkja në mesfushë, teksa Guindo e Mazrekaj do të jenë dy lojtarët me përgjegjësinë më të madhe në fazën sulmuese. Nëse skuadra jonë i’a del në këto dy ndeshje edhe pse nuk do të jetë aspak e thjeshtë, atëherë përballë do të ketë një kundërshtar me emër të madh si Anderlechti. Përballja mes Laçit dhe Craiovës do ta ketë zanafillën në orën 19:00 të kësaj të enjteje dhe do të keni mundësinë ta ndiqni në ekranin e Supersport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency