Abissnet Superiore

Laçi pa 3 titullarë në transfertën ndaj Lushnjës

Në letër mund të duket si ndeshja më e lehtë e sezonit, megjithatë te Laçi nuk i zënë besë Lushnjës. Mungesa më e vogël e impenjimit mund të kthehet në bumerang, në trasfertën në “Roza Haxhiu”, edhe sepse kurbinasit do të paraqiten në këtë sfidë me 3 mungesa të rëndësishme.

Duke nisur nga porta, ku Gentian Selmani vijon fazën e rehabilitimit nga një tërheqje muskulore dhe nuk do të jetë në dispozicion të ekipit. Pasi sakrifikoi duke luajtur i dëmtuar për 3 javë, portieri i Kombëtares Shpresa u detyrua të frenohej gjatë fundjavës së kaluar në suksesin ndaj Flamurtarit dhe nuk do të luajë as në Lushnjë.

I dëmtuar është edhe Maicon Esquerda. Braziliani vuan një lëndim në gju dhe po stërvitet nën kujdesin e mjekut të ekipit. Jashtë kontingjentit për ndeshjen në Lushnjë është edhe kapiteni Taulant Sefgjinaj, që pas kartonit të verdhë me Flamurtarin, është i skualifikuar.

Pavarësisht këtyre mungesave, me Shtubinën, Uzunin dhe Rexhinaldon në sulm, te Laçi janë optimistë për një sukses, me 3 pikët që do ta konsolidonin skuadrën e Mezanit në vendin e 3-të në renditje, aty ku Europa është më pranë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency