Kategoria Superiore

Laçi–Partizani, filozofitë e shkëmbyera këtë vit

Në sezonet e fundit Laçi i ka besuar më së shumti të rinjve, ndikuar ndoshta dhe nga buxheti minimal në dispozicion. Prej kohësh tek kurbinasit mungonin investimet me afrime nga tregu i huaj, një trend që ka ndryshuar këtë edicion. Pjesëmarja në Europë dhe kalimi i një turi kanë shtuar të ardhurat dhe gjithashtu edhe oreksin për të qënë verën e ardhshme në kompeticionet e UEFA-s. Krejt e kundërta ndodh me Partizanin që këtë vit ka ndryshuar tërësisht kursin. Nuk ka më afrime të bujshme me të kuqtë e kryeqytetit që i kanë besuar elemtnit të ri. Nuk është rastësi afrimi i Rubin Hebajt apo Eraldo Çinarit, lojtarë që e njohin kampionatin dhe të rinj premtues. Të dielën përballja ndërmjet Laçit dhe Partizanit do të jetë ndryshe nga herët e tjera, pasi këtë edicion kanë ndryshuar filozofitë në merkato. Largimi i Uzunit tek kurbinasit është shoqëruar me afrimet e Ivan Galic, Marjan Altiparmakovskit, Bojan Najdanov, Xhevahir Sukajt dhe të riut Elvi Berisha. Në Laç prej vitesh nuk kishin parë një merkato kaq aktive me emra nga jashtë por edhe brenda kampionatit, edhe pse fokusi mbeten të rinjtë të cilët mund të mbushin arkat e klubit me transferimet e mundshme në të ardhmen. Këtë edicion dueli Laçi–Partizani shihet si ai i zakonshmi por me filozofitë e merkatos të shkëmbyera, edhe pse ambiciet mbeten të njëjta.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency