Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Laçi përmbys Partizanin, përfiton Tirana

Partizani-Laçi është mbyllur me rezultatin 1-2, me laçianët që triumfuan me përmbysje.

Kryeqytetasit gjetën rrugën drejt rrjetës në minutën e 28’ me Da Silva, por avantazhi i vendasve zgjati deri në minutën e 45+3’, kur Turkaj barazoi për miqtë.

Më pas në minutën e 66’ Shkurtaj realizoi golin e dytë për Laçin, duke përmbysur gjithçka.

Pavarësisht tentativave të Partizanit, miqtë e mbyllën raundin e 20-të të Kategorisë Superiore me sigurimin e 3 pikëve.

Pas kësaj disfate, Partizani qëndron në vend të dytë me 31 pikë, 6 më pak se Tirana kryesuese, që përfiton nga ky rezultat i rivalëve të përjetshëm.

Nga ana tjetër Laçi ngjitet në vend të tretë dhe shkon në kuotën e 29 pikëve.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...