Kategoria Superiore

Laçi i plotë ndaj Kamzës, rikthehen 4 lojtarë, por mungon Lulaj

Fitorja ndaj Lushnjës ka rikthyer buzëqeshjen tek Laçi por mbi të gjitha lajmet e mira vijnë nga infermieria për trajnerin Gentjan Mezani. Në duelin përballë Kamzës ditën e dielë trajneri vlonjat sheh t’i kompletohet grupi, duke nisur që në seancën e parë stërvitore. Në Roza Haxhiu në sfidën e javës së 25-të kurbinasit vuanin mungesën e kapitenit Gentian Selmani, të mesfushorëve Maikon Eskuerda dhe Fjoart Jonuzi, si dhe të sulmuesit të krahut Ansi Nika. Të 4-ët futbollistët janë rikthyer me grupin dhe janë të gatshëm për të dhënë kontributin në skuadër në vigjilje të sfidës së javës së 26-të. Portieri Gentian Selmani vjen nga një dëmtim që e la jashtë në dy ndeshjet e fundit dhe pas konsultave në qendrën mjekësore të Juventusit është gati për të rimarë vendin e titullarit. Gjithashtu edhe mesfushorët Eskuerda dhe Jonuzi kanë lënë pas dëmtimin, ndërkohë që Ansi Nika kaloi një gjendje gripale që e la jashtë për transfertën e Lushnjës. I vetmi dyshim për bardhezinjtë është afrimi i janarit Bruno Lulaj, i cili pësoi një dëmtim të lehtë në fundin e sifdës me Lushnjën, por duke parë rikthimet e shumta në skuadër, mungesa e qendërmbrojtësit nga Elbasani nuk pritet të ndjehet. Një sukses ndaj Kamzës do të konsolidonte pozitat në zonën europiane por mbi të gjitha do të largonte nga gara për këtë objektiv një kundërshtar direkt.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency