Kategoria Superiore

Laçi, sa shumë dyshime për duelin më të rëndësishëm

5 fitore radhazi këtë edicion i ka regjistruar vetëm Laçi, që rihedh fuqishëm kandidaturën për të sulmuar titullin. Një objektiv që një muaj më parë dukej i vështirë, me kurbinasit që, falë kësaj ecurie rekord të kampionatit, janë vetëm 5 pikë larg kreut. Megjithatë, ka diçka negative në këtë moment brilant për bardhezinjtë: në sfidën më vendimtare shkojnë me gjysmën e formacionit në dyshim.

Ndaj Partizanit mungesat e sigurta për trajnerin Shpëtim Duro janë mbrojtësi Emiliano Musta, që plotësoi numrin 4 të kartonëve të verdhë në fundin e sfidës me Kastriotin, si dhe goleadori Kyrian Nwabueze, i cili u dënua 10 javë nga komisioni i disiplinës pas ngjarjeve në duelin me Bylisin në “Adush Muça”.

Sikur të mos mjaftojnë këta dy lojtarë të dënuar, te Laçi janë në dyshim dhe 3 lojtarë kryesorë, nga ata që mbajnë peshën në ekip. Mentor Mazrekaj u detyrua të dilte nga fusha e lojës i dëmtuar në përballjen me Kastriotin, teksa disa minuta më vonë të njëjtën gjë bëri edhe mesfushori Ardit Deliu.

Të dy lojtarët i janë nënshtruar ekzaminimeve mjekësore për të parë gradën e dëmtimit teksa kanë munguar në seancat e para stërvitore. Gjasat janë të mëdha që të dy të mungojnë në sfidën e së shtunës, edhe pse stafi mjekësor kërkon të bëjë të pamundurën për t’i vënë në dispozicion të trajnerit.

Tjetër mungesë është ajo e Renato Malotës, i cili u dëmtua një ditë përpara sfidës me krutanët, teksa ende nuk është përcaktuar data e rikthimit të tij me skuadrën. Kaq shumë mungesa zbehin entuziazmin tek Laçi, që gjithsesi kërkon të ruajë ritmin e fitoreve për të dhënë drejtimin e duhur sezonit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency