Conference League

Laçi shkakton tërmet te Universitatea e Craiovës, rumunët shkarkojnë trajnerin dhe shesin yllin e ekipit!

Laçi i Shpëtim Duros shkakton tërmet te Universitatea e Craiovës. Humbja ndaj kurbinasve në Elbasan Arena me rezultatin minimal 1-0 dhe për më tepër paraqitja e skuadrës kanë prishur humorin e drejtuesve të klubit rumun të cilët kanë marrë vendimin drastik duke shkarkuar trajnerin Marinos Ouzonidis dhe të gjithë stafin e tij. Ka mjaftuar një ndeshje e dobët kjo edhe për meritë të Laçit që presidenti Popescu t’i jepte fund bashkëpunimit me Ouzonidis i cili në sezonin e fundit e Universitatean e Craiovës u rendit në vendin e dytë në kampionat ndërkohë që fitoi Kupën e Rumanisë si dhe Superkupën  e Rumanisë duke mundur CFR Cluj pas goditjes së penalltive pak ditë më parë.

52-vjeçari grek drejtonte skuadrën rumune prej muajit shkurt, teksa si ndihmës kishte të mirënjohurin Bledar Kola. Ish-mesfushori i kombëtares shqiptare punon prej vitesh si krahu i djathtë i Ouzounidis, por skuadra laçiane i la të dy pa punë për momentin.

Sfida e kthimit mes Universitateas së Craiovës dhe Laçit do të zhvillohet më 29 korrik në stadiumin “Stadionul Ion Oblemenco”. Ndërkohë një tjetër lajm i mirë për kurbinasit ka të bëjë me faktin se  Universitatea Craiova ka shitur yllin e ekipit Alexandru Cicaldau, i cili e nisi ndeshjen si titullar në “Elbasan Arena”.

Mesfushori 24-vjeçar, i cili luan me kombëtaren rumune  me të cilët numëron 14 ndeshje dhe 2 gola, është transferuar në Turqi. Klubi rumun ka arritur akordin me Galatasary me klubin nga Stambolli që ka paguar 6 milion euro plus bonuset për kartonin e Cicaldau. Kundërshtarët e Laçit do të mbajnë edhe 20% të kartonit të mesfushorit, i cili është transferuar zyrtarisht te turqit me të cilët ka firmosur një kontratë 5-vjeçare dhe do të jetë një mungesë e madhe për Universitatean në ndeshjen e kthimit ndaj skuadrës së Shpëtim Duros.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency