Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Laçi shkarkon Gentian Mezanin, klubi kurbinas shpjegon arsyet

Mbyllet pa sukses përvoja e dytë e Gentian Mezanit në kryetë Laçit. Trajneri vlonjat është shkarkuar nga drejtuesit e skuadrës kurbinase për shkak të rezultateve të dobëta.

Kupa u mbush me humbjen e fundit 2-1 në transfertë me Kastriotin. Në njoftimin e klubit të Laçit për shkarkimin e Mezanit shkruhet:

Lexo edhe: 

“KF Laçi ka vendosur të shkarkojë trajnerin Gentian Mezani për shkak të rezultateve të arritura. Në 15 ndeshje në kampionat, skuadra u mund 8 herë dhe mori një barazim, ndërsa u eliminua edhe në çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Klubi është i angazhuar që ekipi të rikthehet menjëherë te rezultatet pozitive.”

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...