Abissnet Superiore

Laçi u gëzohet tre pikëve në Fier, Tirana fiton mes tensionit ndaj Kastriotit

Laçi triumfon me rezultatin minimal 0-1 në transfertën fierake ndaj Apolonisë dhe regjistron fitoren e dytë radhazi në harkun e pak ditëve, duke u rikthyer plotësisht në garën për titullin kampion, kur kanë mbetur edhe 4 javë nga fundi i sezonit.

Kurbinasit vuajtën jo pak në “Loni Papuçiu”, teksa në pjesën e parë në një moment patën nevojë edhe për ndihmën e traversës, ndërsa në minutën e 48’ ishte mbrojtësi anësor Emiljano Musta që shënoi golin me vlerë 3-pikëshe në portën e Harizit.

Me këtë fitore Laçi ngjitet në vendin e tretë me 56 pikë, ndërsa Apolonia ka shpresa mbijetese vetëm matematikisht, pasi 4 javë nga fundi i sezonit, nuk ka mrekulli që ta mbajë ende në elitën e futbollit shqiptar.

Rikthehet te fitorja edhe Tirana, që mposhti me rezultatin minimal 1-0 Kastriotin në “Selman Stërmasi” dhe u ngjit në vendin e 5-të. Një gol i Erjon Hoxhallarit me kokë në minutën e 78’ vendosi fatin e takimit, ndërsa në kryeqytet nuk mungoi as tensioni.

Mbrojtësi bardheblu shënoi pas një rrëzimi të Okebungwu-t në fushë dhe krutanët u ankuan për mungesë të fair play-t, duke bërë që të fushë të krijohej një situatë kaotike. Drejtuesit e Kastriotit bënë thirrje që skuadra të braktisë ndeshjen, por pas disa minutash tension, futbollistët u rikthyer në fushë dhe vijuan lojën deri në vërshëllimën finale.

Me këtë humbje, që është e katërta në 5 javët e fundit, Kastrioti komplikon edhe më shumë mbijetesën, pasi do t’i duhet të duelojë ashpër me Skënderbeun e Bylisin deri në javën e fundit të sezonit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency