Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Lajm fantastik për Ruud van Nistelrooy, do marrë drejtimin e ish-skuadrës

Ruud van Nistelrooy, një nga sulmuesit më të mirë të Holandës në vitet 2000, do të hedhë hapin e madh si trajner në verë. Ish-sulmuesi i Manchester United dhe Real Madrid, iu fut trajnimit në vitin 2014.

Pas punës dy-vjeçare si pjesëtar i stafit teknik të kombëtares (2014-2016), 45-vjeçari ka punuar si trajner moshash te PSV, ekipi ku shpërtheu dhe u bë i njohur si futbollist.

Skuadra nga Eindhoven po garon për titullin kampion, që mungon prej vitit 2018. Diferenca me Ajaxin kryesues është vetëm dy pikë, teksa fundi i sezonit do të sjellë ndryshimin në pankinë.

Gjermani Roger Schmidt do të largohet pasi i përfundon kontrata dhe sipas Daily Mail në vend të tij do të ulet Van Nistelrooy, i cili po pret me padurim muajin korrik për të marrë drejtimin e ekipit të parë.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...