Merkato

Lajm i bujshëm nga Spanja, Barça e Juvja projektojnë një tjetër shkëmbim

Nja nga lëvizjet më të bujshme të merkatos së verës së kaluar ishte shkëmbimi Pjanic-Arthur. Barcelona mendoi se me afrimin e boshnjakut do të garantonte më tepër cilësi në mesfushë, ndërsa Juventusi besoi se braziliani, më i ri në moshë, do t’i jepte më shumë ritëm dhe fleksibilitet lojës sidomos në fazën sulmuese. Përfundimi? Një lëvizje e dështuar që nuk ndihmoi as “blaugranat”, as bardhezinjtë.

Por nga Spanja vjen një propozim vërtet i bujshëm, pikërisht nga “Radio Catalunya”, përmes fjalëve të Gerard Romero, një gazetar që është gjithmonë shumë i informuar për ngjarjet e klubit katalan. Ai tregon se mes dy klubeve kanë vijuar kontaktet, por me një ndryshim: në tryezën e bisedimeve janë emrat e dy lojtarëve, të Rodrigo Bentancur dhe Miralem Pjanicit.

Bëhet fjalë për të njëjtën mënyrë transferimi, pra shkëmbim lojtarësh. Uruguaiani do të bashkohej me katalanët ndërsa boshnjaku do të kthehej te Zonja e Vjetër pas vetëm një viti me ngjyrat “blaugrana”.

Pjanic duket se nuk ka më vend te Barça. Trajneri Koeman po u beson lojtarëve të akademisë. Klubi është vënë në lëvizje tashmë për t’i gjetur një destinacion të ri 31-vjeçarit.

Të dy klubet, përsëri sipas medieve spanjolle, i kanë lënë dyert e tyre të hapura në përpjekje për ta përfunduar marrëveshjen për një shkëmbim të ri.

.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency