Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Lajm i keq për Ancelottin, humbet mbrojtësin spanjoll para Championsit dhe derbit

Real Madrid do të duhet të bëjë pa Dani Carvajal për dy javët e ardhshme.

Sipas raportimeve të medieve spanjolle, mbrojtës ka pësuar një problem muskulor në këmbën e djathtë dhe me siguri do të mungojë në ndeshjen e parë të grupit të Champions League, këtë të mërkurë kundër Union Berlin dhe mbi të gjitha edhe për derbin e planifikuar për të dielën ndaj Atletico Madrid në “Wanda Metropolitano”.

Lexoni edhe:

Një goditje e re për trajnerin italian, i cili tashmë është duke u përballur me disa dëmtime të rënda.

Kapiteni duhet të zëvendësohet nga Lucas Vazquez, por Ancelotti, si masë paraprake, thirri edhe të riun Vinicius Tobias për ndeshjen e Championsit.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...