Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Lajm i keq për Anglinë, mbrojtësi “braktis” skuadrën dhe largohet nga Katari

Menjëherë sapo siguroi kalimin në fazën e 1/8-ave, ku do të përballet me Senegalin, Anglia ka marrë një lajm të keq. Mbrojtësi i Arsenalit, Ben White është larguar nga qendra e grumbullimit të “tre luanëve” në Al Wakrah dhe është kthyer në Londër për arsye personale.

Lajmi e ka bërë të ditur vetë Federata Angleze e Futbollit, që ka raportuar se mbrojtësi White është rikthyer në Angli dhe ka kërkuar që të respektohet privatësia e tij, duke mos zbuluar shkaqet e largimit.

Ben White nuk është përdorur në asnjë nga tre ndeshjet e para të Anglisë në fazën e grupeve, pasi trajneri Southgate ka konfirmuar besimin te dyshja Stones-Maguire në qendër të mbrojtjes.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...