Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Lajm i keq për Bayern, Choupo-Moting humbet ndeshjen me City-n

Eric Maxim Choupo-Moting nuk do të jetë në ndeshjen e së martës kundër Manchester City-t, e vlefshme për sfidën e parë çerekfinale të Champions League, për shkak të një problemi në gju.

Ky lajm është bërë publik nga vetë klubi i Bayern Munich në një reagim në rrjetet sociale, ku shkruan se sulmuesi nuk mund të luajë në këtë takim.

Lexo edhe:

“Eric Maxim Choupo-Moting nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në ndeshjen ndaj Manchester City-t. Sulmuesi është i padisponueshëm për shkak të një problemi në gju”-shkruhet në reagimin e klubit bavarez.

Një lajm i rëndë ky për kampionët në fuqi të Gjermanisë, duke ditur se Choupo-Moting këtë sezon ka qenë lojtar goli për Bayern-in.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...