Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Lajm i keq për Gjermaninë, dy yjet e Bayern infektohen me Covid-19 dhe largohen nga grumbullimi

Federata Gjermane e Futbollit njoftoi këtë të mërkurë se portieri Manuel Neuer dhe mesfushori Leon Goretzka, bashkëlojtarë te Bayerni, u larguan nga grumbullimi i ekipit pasi rezultuan pozitivë me Covid-19 dhe u izoluan menjëherë.

Ata nuk do të luajnë në Nations League të premten (20:45) kundër Hungarisë në “Red Bull Arena” në Leipzig dhe të hënën në “Wembley” kundër Anglisë (20:45).

Largimi i Neuer nga grumbullimi i lë vendin e titullarit portierit të Barcelonës, Marc ter Stegen, me 30-vjeçarin që qëndron i pasi në listë pas lojtarit të Bayern, ndërsa Kevin Trapp do duhet të presë në stol.

Hansi Flick ka thirrur tashmë edhe Oliver Baumann, portierin 32-vjeçar të TSG Hoffenheim, për të plotësuar listën e portierëve. Ndërsa për të zëvendësuar mungesën e Goretzka-s, u thirr Maximilian Arnold i Wolfsburg.

 

 

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...