Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Lajm i keq për Inter/ Correa humbet derbin me Milan, në rrezik Champions League

Joaquin Correa ngriti “flamurin e bardhë” pikërisht në prag të derbit me Milan.

Në stërvitjen e djeshme ai u detyrua të ndalonte për shkak të një shqetësimi muskulor në kofshën e djathtë dhe do duhet të mungojë në ndeshjen sonte.

Por sipas raportimeve nga mediet italiane. Correa rrezikon shumë më tepër.

Në ditët në vijim ai do t’i nënshtrohet ekzaminimeve të thelluara mjekësore që do të përcaktojnë shkallën e dëmtimit të tij, por ka mundësi që të mungojë në ndeshjen e parë të Champions League kundër Porto.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...