Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Lajm i keq për Kastriotin, mbrojtësi titullar mbyll para kohe sezonin

Lajm i keq për Kastriotin
Lajm i keq për Kastriotin

Lajm i keq për Kastriotin. Mbrojtësi 24-vjeçar nga Podgorica, Martin Prenkocevic është operuar dhe do të qëndrojë të paktën 6 muaj larg fushave, duke mbyllur para kohe sezonin.

Futbollisti malazez këputi ligamentet e gjurit në ndeshjen ndaj Tiranës në kampionat dhe iu nënshtrua operacionit këtë të premte, teksa mjekët kanë konfirmuar një periudhë minimale prej 6 muajsh për rikuperimin.

Lexo edhe:

Në këtë mënyrë, trajneri Emiliano Çela do të duhet të bëjë llogaritë me një lojtar më pak për pjesën e mbetur të sezonit, ku do të duhet të luftojë për mbijetesën.

Prenkocevic iu bashkua krutanëve në gusht të vitit të kaluar dhe që atëherë numëronte 17 ndeshje, një gol të shënuar dhe një asist me skuadrën.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...